Zasilacz Komputerowy - Bardzo Ważna Sprawa

Zasilacz komputerowy jest jedną z najważniejszych części komputera. Dzięki niemu komputer dostarcza nam narzędzi do pracy, czy do rozrywki.

Wiele moich doświadczeń dotyczyło tego, że przez zły zasilacz wymieniano sprawne elementy komputera (pamięci RAM, karty graficzne czy płyty główne), lub te elementy ulegały uszkodzeniu. Stabilny zasilacz, to stabilnie działający komputer.

Kupując zestawy komputerowe, sprawdzajmy jaki jest/będzie zainstalowany zasilacz. Naprawdę warto poświęcić trochę więcej pieniędzy, żeby potem przy awarii " nie bawić się w kotka i myszkę" i nie wymieniać elementów komputera, które są (symulują) uszkodzone.

Przy awariach typu: pracuję na komputerze, nagle komputer się zawiesza lub robi błędy. Wtedy warto zmniejszyć obciążenie komputera (praca na obniżonej jakości obrazu: mniejsza rozdzielczość; uruchamiamy proste programy typu notepad, nie gramy, nie oglądamy filmów, przeglądamy internet) i popracować przez dłuższy okres czasu. A nawet wystarczy uruchomić komputer i pozostawić włączony przez dłuższą chwilę czasu. Jeżeli tak działający komputer nie zawiesza się, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo na to, że mamy uszkodzony/za słaby zasilacz.

Na wielu forach są polecane marki zasilaczy, ja wymienię niektóre z nich: Chieftec, Tagan, Modecom, Antec, Topower, Fortron.

Ciekawy artykuł o zasilaczach komputerowych:

http://zenfist.pl/jaki-zasilacz-kupic-poradnik-kupujacego-kalulator-mocy-news-150.html

Poniżej podaję link do jednego z kalkulatorów zasilaczy komputerowych:

http://www.journeysystems.com/?powercalc

 

Ulti Clocks content
Copyright © 2023 LisVitalis. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.